EDUKACIJA – ŠV. MARTYNAS

Priekulės vaikų lopšelyje-darželyje, Derceklių ir Drevernos skyriuose paminėtas Šv. Martynas. Tai lietuvininkų krašto paprotys, kai baigdavosi žemės ūkio samdinių samdos laikas ir su jais buvo atsiskaitoma. Etnokultūros paveldo raštuose minima, jog būtent šią dieną piemenys, nesulaukdami pirmojo sniego, vesdavę baltą ožį aplink baltą beržą, taip tikėdamiesi greičiau sulaukti ganiavos pabaigos. Šiuos papročius vaizdžiai ir žaismingai vaikams pristatė Priekulės kultūros centro renginių organizatorė Virgina Asnauskienė.

Edukacijos vyko pagal Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą etno projektą „Mažosios Lietuvos kalendorinės šventės ir jų tradicijos“.

  • Martynas9
  • Martynas10
  • Martynas7
  • Martynas8
  • Martynas5
  • Martynas6
  • Martynas3
  • Martynas4
  • Martynas1
  • Martynas2

Priekulės vaikų lopšelis-darželis
Adresas: Lietuvininkų g. 11, Priekulė, LT-96341 Klaipėdos r. sav.
Telefonas: (8 46) 45 41 05
El. paštas: darzelisp@gmail.com

© 2024 Priekulės vaikų lopšelis-darželis