EKOLOGIŠKAS VAIKŲ MAITINIMAS

Maitinimas ekologiškais ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintais maisto produktais

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 dienos Priekulės vaikų lopšelis-darželis organizuoja ekologiškų (EKO) ir pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų (NKP) vartojimą ugdymo įstaigoje. Vaikai maitinami pagal valgiaraštį, kuris yra sudarytas iš ekologiškų produktų (ne mažiau kaip 60%).

Vaikai gauna EKO ir NKP produktų visose maisto grupėse: mėsos ir jos produktų, pieno ir jo produktų, kiaušinių, grūdų produktų, duonos bei pyrago gaminių, aliejaus ir riebalų, vaisių ir jų produktų, daržovių ir jų produktų, uogų ir jų produktų, kitų (medaus, žuvies ir kt.) produktų.

Ši iniciatyva svarbi ne tik vaikų sveikatos saugojimui, bet ir bendruomeniškumo jausmų ugdymui, kad maistą valgytume tą, kuris augo, buvo pagamintas ten, kur gyvename. Todėl vienas iš pareiškėjų atrankos kriterijų yra maisto tiekimo trumposios grandinės, t. y. tarp vartotojo ir augintojo, gali būti ne daugiau nei vienas tarpininkas.

Sveikas vaikas – sveika visuomenė.  Dar vaikystėje suformuoti sveikos mitybos įpročiai yra pati geriausia sveikatos prevencija.

EU_Organic_Logo_Colour_OuterLine_rgbdownloadKOKYBĖS.png

Priekulės vaikų lopšelis-darželis
Adresas: Lietuvininkų g. 11, Priekulė, LT-96341 Klaipėdos r. sav.
Telefonas: (8 46) 45 41 05
El. paštas: darzelisp@gmail.com

© 2024 Priekulės vaikų lopšelis-darželis