PRIEKULĖS VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO VAIKAI ŠVENTĖ JURGINES

Jurginės – tai lietuviška pavasario šventė, minima balandžio 23 dieną. Senovės Lietuvoje Jurginės būdavo reikšminga žemdirbių šventė, kuri buvo susijusi su pirmaisiais pavasario darbais, ypač su gyvulių išgynimu į lauką. Balandžio 18 dieną Agluonėnų mokyklos-darželio bendruomenė Agluonėnų etnografinėje sodyboje organizavo renginį „Jurgi, rakink žemę“, į kurį pakvietė Priekulės vaikų lopšelio-darželio vaikus. Etnografinio renginio metu susipažinome su Jurginių šventės tradicijomis, pristatėme savo muzikinę programą, apžiūrėjome muziejaus eksponatus ir vieni kitiems pažadėjome tęsti bendradarbiavimą puoselėjant Mažosios Lietuvos krašto tradicijas, rengiant ir įgyvendinant etninius projektus.

Priekulės vaikų lopšelis-darželis 2023 m. įgyvendina Klaipėdos rajono savivaldybės finansuojamą etninį projektą „Mažosios Lietuvos kalendorinės šventės“.

  • Jurginės1
  • Jurginės10
  • Jurginės9
  • Jurginės8
  • Jurginės6
  • Jurginės7
  • Jurginės4
  • Jurginės5
  • Jurginės2
  • Jurginės3

Priekulės vaikų lopšelis-darželis
Adresas: Lietuvininkų g. 11, Priekulė, LT-96341 Klaipėdos r. sav.
Telefonas: (8 46) 45 41 05
El. paštas: darzelisp@gmail.com

© 2024 Priekulės vaikų lopšelis-darželis