Rekomendacijos kovo mėnesiui

rekomenadacijos-removebg-previewMargas pavasaris. Būdami kieme stebėkite, kas gamtoje keičiasi. Gal kur pamatysite pirmąsias pavasario gėles? Supažindinkite vaikus su pirmųjų pavasario gėlių pavadinimais: snieguolė, krokai, žibutė. Aptarkite kiekvienos jų išvaizdą. Jei yra galimybė- pauostykite, palieskite.

Pasėkite Velykų žolytę vazonėlyje. Aptarkite, kaip reikalinga ją prižiūrėti. Mokykitės paros dalių pavadinimus. Jie reikalingi tam, kad žinotume, kada laistysite žolytę: rytą- atsikeliate, prausiatės, pusryčiaujate, dieną praleidžiate žaisdami, atlikdami užtuotėles, vakare- tvarkotės žaidimų vietą, vakarieniaujate. Tai tinkamiausias metas gėlių priežiūrai, nes naktį miegate. Užduokite vaikui klausimus, kada reikia sakyti „Labas rytas“, ką veikiame dieną, kuriuo paros metu žmonės ir saulė miega ir pan.

Pavasaris tinkamas laikas popieriniams laiveliams plukdyti. Išsilankstykite juos iš popieriaus arba pasigaminkite jį iš kempinės (tai laivelio pagrindas), dantų krapštuko (tai stiebas) ir popieriaus (burės). Tokius laivelius galima plukdyti ne tik vonios kriauklėje, bet ir lauke, upelyje. Plukdykite juose linkėjimus Pavasariui, atbundančiam ežiukui, saulutei…

Raskite laiko senajai animacijai. Pažiūrėkite filmuką „Tekėk, upeliuk“. Aptarkite matytą ir nuspręsite, kas gerai, o kas blogai tame, ką matėte.

Mokykitės skaičiuoti paeiliui. Tam reikalui galite panaudoti paprasčiausią kišenę, jei esate lauke, stiklainius ar dėžutes jei esate namuose. Suaugęs deda 1 pupelę į dėžutę ir sako „vienas“, vaikas deda pupelę, sako „du“. Ir taip skaičiuojame iki tiek, kiek moka vaikas. Galima skaičiuoti ir knygos lapus, verčiant juos po vieną, ir pieštukus, ir viską, kas tik jums po ranka.

Logopedė Kristina

Priekulės vaikų lopšelis-darželis
Adresas: Lietuvininkų g. 11, Priekulė, LT-96341 Klaipėdos r. sav.
Telefonas: (8 46) 45 41 05
El. paštas: darzelisp@gmail.com

© 2024 Priekulės vaikų lopšelis-darželis